Bezrobotna, a robotna?!

No tak… zamilkłam prawie na amen.

Ale wracam-może nie ze zdwojoną siłą, bo moja siła obecna, tu i teraz wynosi -50, ale z zapałem nieustającym ;)

Postaram się, ani słowem nie wspomnieć, o zabawach w chowanego ze skarpetami i babcią! Promis! ;)

Może najpierw przystąpię do aktu samochwalenia. Może niezbyt pięknie, ale trudno. No więc, zaczynam jakieś mini zabawy w kuchni! Broń Boże nie mam na myśli niczego, co nie ma związku z kulinariami ;) Dla jasności-zajęłam się…babeczkami! Żeby było jaśniej jeszcze- takimi do jedzenia, z mąki, jajków itd. Dla jasności już zupełnej i ostatecznej- posiłkuję się swoją super cudną i w ogóle „och i ach” książką, zakupioną za moją ostatnią wypłatę (tak, zrezygnowałam z pracy, ale tu na miejscu mam jej teraz po kokardę). O taką o:

Pk1140168

a to moje pierwsze wypieki- babeczki marchewkowe (to coś na górze, to kandyzowana marchewka, nie łosoś ;) )

P1140171P1140176

To drugie- waniliowe, tym razem z miętą z ogródka ;)

 

P1140311

No dobra, babeczek już więcej nie było, bo były… SIANOKOSY!

Wspaniała wiadomość jest taka, że już dzisiaj jestem prawie po sianokosach! (hip hip hurrrrra!!!!) siano- SUCHE (bo najbardziej się obawiałam, że suchego, to ja już nie zbiorę) jest już w stodole, pod dachem, „bezpieczne”!! Została jeszcze 1 przyczepa do rozładowania, ale już ją sobie na dzisiaj odpuściliśmy, grunt, że ponad 500 kostek suchego siana MAMY! :)
Wiecie jaki to kamień z serca, dla „rolnikopodobnego” tworu jakim jestem ja? WIELKI! ;) Ogromny głaz spadł mi z serca, bo ostatnia pogoda doprowadzała mnie do stanów depresyjno wściekliznowych na zmianę! W takich sprawach jest się totalnie zależnym od pogody, no, chyba, że się ma rakiety odganiające deszcz (ha! wiem, o takich co mają! I bynajmniej nie Putina mam na myśli! :P), lub też zna się jakieś magiczne przyśpiewki (jak jacyś Indianie gdzieś tam- na bank mają  takie!). Ja niestety, ani tego ani tego nie mam, więc zdana byłam na kapryśną pogodę… Ale już po! Teraz, byle do 2 pokosu…

telerik_edited_image(16)

Jak już gładko zeszłam z tematów kuchennych, na bardziej gospodarskie, to się pochwalę znowu- tym razem nie siebie, ale tatę mego szanownego :) Oto jakie cuda mi wyczarował! Już stoją takie 4 boksy (zdj. nie bardzo aktualne). Zostanie jeszcze 1 do zrobienia, paśniki, no i poprzeczki między boksami, coby mi kozie towarzystwo trzymało się w ryzach ;) TAM GDZIE POWINNO, a nie tam, gdzie sobie wymyśliło, że powinno ;)

P1140235 P1140239 P1140223

 

Przy okazji remontu i przeprowadzki kóz z gliniaka (niestety, ale tam jest potrzebny remont najgeneralniejszy z możliwych…), złapałam za pędzel i pomalowałam wapnem ściany (jak i kojce). Buła i Gruby też mają świeżo i czysto :)

P1140247

 

 

Ja tymczasem się odmeldowuję i udaję na zasłużony odpoczynek. Muszę się jeszcze tylko pozbyć wrednej drzazgi z kolana (takiej sianowej) i legnę jak zabita, ale z poczuciem dopełnienia misji! Zwierzątkowie będą mieli co jeść! :)

telerik_edited_image(15)

5 myśli nt. „Bezrobotna, a robotna?!”

 1. Jak dobrze Cię znów poczytać. Na moją prywatną prośbę – pisz proszę więcej!!! No i zdjęcie na końcu – miszczostwo :) Marusia wypisz, wymaluj! SUPER DZIEWUSZKA z Ciebie i dzielna na dokładkę.

  1. :) jak zwykle mogę liczyć na pigułę dopingująca od Ciebie! dzięki! :)
   nie miałam ostatnio czasu i siły, ale postaram się pisać częsciej…np. o serze robionym o 3 w nocy, który nie wyszedł, a jak trochę chciało się go ratować, to… babcia go wrzuciła do miski (na „kupę” 2 sztuki, z czego jedna beznadziejna, druga dająca jakąś nadzieję :P) i wstawiła zadowolona do lodówki :P o! takie cuda ;)

 2. Czy nie uważasz Pat, że powinnaś pisać przynajmniej co dwa tygodnie? Strasznie irytujące jest to czekanie na kolejny odcinek opowieści z Antonówki…

 3. ZK nie ma co się yrytować :P, są też inne, równie ciekawe, blogi! ;)
  ________________________

  Patrycja, fajnie wygląda to ostatnie zdjęcie! – Bo to kobieta pracująca jest, co żadnej pracy się nie boi! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>